Přeji si doprovod na filatelistickou burzu a na nákup známek

pan Vladimír, 82 let

Děkujeme paní profesorce Jitce Neradové za to, že splnila přání panu Vladimírovi. Moc si její podpory vážíme.

O společně stráveném dni nám napsala: Setkání, která nabíjejí. Taková jsou potkávání v rámci krásné aktivity Moje velké přání. Pan Vladimír miluje známky. Filatelistou je od dětství. O známkách umí krásné vyprávět. A nepřál si Modrého Mauricia, jak by se třeba nabízelo. Chtěl si zajet do prodejny se známkami, popovídat s ostatními znalci a vzájemně si vyměnit některé exponáty. Strávili jsme spolu tímto způsobem jeden krásný den. A nevím, kdo z nás dostal víc. Skoro si myslím, že já, protože splnit takové krásné přání je nesmírně snadné a obrovsky obohacující. Pan Vladimír má neobyčejně pevnou vůli bojovat s neúprosně ubíhajícím časem, disponuje úžasnými vědomosti a báječným smyslem pro humor. A že je i skvělý společník a vypravěč, potvrdil, když jsme si zašli na kávu a zákusek. Poté jsme odjeli domů a tím den, krásné prožitý díky NF Moje velké přání, skončil. Nezbývá, než se těšit na další.

A protože pan Vladimír má před operací, chtěli jsme ho ještě povzbudit a proto jsme podnikli ještě jednu cestu za známkami. Tentokrát ho doprovodila paní Michaela Karásková, koučka osobnostního rozvoje.

"Většinu dnešního dopoledne jsem strávila s velmi zajímavým člověkem, který většinu času tráví u televize nebo si čte. Má totiž ochrnutou pravou část těla po mozkové příhodě. Vyzvedla jsem ho ráno a pomalým tempem jsme zvládli cestu z jeho bytu do mého auta. Ačkoli jsme se nikdy před tím neviděli, získala jsem si jeho důvěru a celou cestu mi vyprávěl.Musela jsem se hodně soustředit, protože jeho hlas byl velmi tenký. Odvezla jsem ho do malého obchůdku filatelie na Smíchově. Vybíral tam známky a když jsem se tam pro něj vrátila, vypadal moc spokojeně. Pak jsme ještě skákli na kafe a polévku do restaurace hned vedle. Když jsem ho dovezla zpět domů a pomohla mu z kabátu a z bot, uvědomila jsem si cestou zpět k mému autu, jak moc se my, zdraví, máme. S panem Vladimírem jsem se dohodla, že po jeho operaci, kterou má v květnu, se mu ozvu a zajedu za ním na kávu. Potřebuji ještě dozjistit, kde všude cestoval v 60.letech. Děkuji NF Moje velké přání za tuto příležitost."